Pielęgnacja

Pielęgnacja przekłucia

Pamiętaj, że każde przekłucie to świeża rana i dla poprawnego gojenia potrzeba:

– Nie przeszkadzać własnemu organizmowi w regeneracji; – Utrzymanie miejsca przekłucia w czystości, aby nie trafiał tam żaden brud; – Dla pełnego wygojenia będziesz potrzebować – środka antyseptycznego, np. woda morska lub srebro koloidalne . – Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas w studiu.

Czego NIE robimy

– Staraj się nie poruszać kolczykiem. Przekręcanie lub bawienie się biżuterią komplikuje gojenie oraz narusza kanał przekłucia; – Nie korzystaj ze spirytusu, wody utlenionej, kremów i naparów ziołowych; – Nie dopuszczaj trafiania do kanału różnego rodzaju kosmetyków m.in. kremów, pudru, odżywek, olejków, etc. – Nie pal, nie pij alkoholu, kawy, leków oraz wszystkiego co rozrzedza krew. Wpływa to na naczynka oraz dopływ krwi do przekłucia co może utrudnić gojenie. – Nie śpij na świeżym przekłuciu. Ucisk może wpłynąć na kąt przekłucia oraz utrudnia gojenie; – Wyeliminować wizyty w solarium na okres dwóch tygodni, baseny, sauny oraz otwarte zbiorniki wodne – na miesiąc; Instrukcje gojenia poszczególnych rodzai piercingu znajdziesz u nas na stronie.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami 🙂

PRZEKŁUCIE PŁATKA UCHA ORAZ CHRZĄSTKI

Pamiętajcie, że dobra kondycja organizmu sprzyja poprawnemu gojeniu się przekłucia. Pij dużo wody, dbaj o zdrowie, staraj się dobrze odżywiać się oraz spać. Te proste wskazówki pomogą ciału szybciej zregenerować się. Będziesz potrzebować środka antyseptycznego, np. woda morska lub srebro koloidalne Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas . Środek antyseptyczny – odkaża oraz oczyszcza miejsce przekłucie od brudu, kurzu, bakterii, które mogą być na rękach lub na ubraniu/powietrzu. Po powrocie z ulicy 2-3 razy dziennie przemyj przekłucie po obu stronach środkiem antyseptycznym. Okres stosowania: 15-20 dni; Przemywaj przekłucie dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po obu stronach. Zaschniętą wydzielinę należy rozmoczyć i usunąć. Okres stosowania: 1-1,5 miesiąca. Przekłucie jest wstępnie wygojone po upływie 1-1,5 miesiąca. Po tym czasie trzeba zwrócić się do swojego piercera, aby wymienić kolczyk na krótszy. Pamiętaj, że regularne nawet drobne, mechaniczne podrażnienia albo próby samodzielnej wymiany mogą spowodować dłuższe gojenie lub uszkodzenie przekłucia. Niepoprawne materiały mogą wywołać uczulenia (pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie) lub pigmentację, która jest nieodwracalnym procesem.

– Staraj się nie poruszać kolczykiem. Przekręcanie lub bawienie się biżuterią komplikuje gojenie oraz narusza kanał przekłucia; – Nie korzystaj ze spirytusu, wody utlenionej, kremów i naparów ziołowych. Woda utleniona oraz spirytus mogą zostawić poparzenia na skórze. Kremy oraz różne mazie są zbiornikiem dla bakterii, a zioła są nieskuteczne i mogą uczulać. – Nie pal, nie pij alkoholu, kawy, leków oraz wszystkiego co rozrzedza krew. Wpływa to na naczynka oraz dopływ krwi do przekłucia co może utrudnić gojenie. Nikotyna ogółem bardzo negatywnie wpływa na organizm i może to wydłużyć okres gojenia 2x. 4. Wizyty w solarium trzeba wyeliminować na okres dwóch tygodni, baseny, sauny – 1,5 – 2 miesiące,a otwarte zbiorniki wodne – na 2 miesiące;

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się ze studiem lub osobą, która wykonała zabieg.

PRZEKŁUCIE WARGI

Pamiętajcie, że dobra kondycja organizmu sprzyja poprawnemu gojeniu się przekłucia. Pij dużo wody, dbaj o zdrowie, staraj się dobrze odżywiać się oraz spać. Te proste wskazówki pomogą ciału szybciej zregenerować się. Przekłucie wargi potrzebuje pielęgnacji z obu stron. Z jednej jest narażone na brud i bakterie, które są w powietrzu, a od drugiej do przekłucia trafiają resztki jedzenia, ślina etc. Dla pełnego wygojenia potrzeba – środka antyseptycznego, roztworu solowego oraz płynu do płukania bez alkoholu i dodatku mięty. Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas w studiu. -Roztwór solowy – sprzyja gojeniu, zmniejsza obrzęk oraz pomaga utrzymywać przekłucie w czystości; Przemywaj przekłucie dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po obu stronach. Zaschniętą wydzielinę należy rozmoczyć i usunąć. Okres stosowania: 1-1,5 miesiąca. Środek antyseptyczny – odkaża oraz oczyszcza miejsce przekłucie od brudu, kurzu, bakterii, które mogą być na rękach lub na ubraniu/powietrzu. Po powrocie z ulicy 2-3 razy dziennie przemyj przekłucie po obu stronach środkiem antyseptycznym. Okres stosowania: 15-20 dni; Płyn do płukania – płynem należy płukać w ciągu około 30 sekund, aby odkazić przekłucie od środka. Stosować po jedzeniu oraz za każdym razem jak coś trafia do środka jamy ustnej (ale nie częściej jak 3-4 razy dziennie). Okres stosowania: 1 miesiąc. Po upłynięciu 3 tygodni należy umówić się do piercera na wymianę biżuterii na krótszą. Na tym etapie obrzęk już powinien zejść, a długi labret może uszkadzać od środka dziąsła oraz emalie.

Czego NIE robimy:

– Staraj się nie poruszać kolczykiem. Przekręcanie lub bawienie się biżuterią komplikuje gojenie oraz narusza kanał przekłucia; – Nie korzystaj ze spirytusu, wody utlenionej, kremów i naparów ziołowych. Woda utleniona oraz spirytus mogą zostawić poparzenia na skórze. Kremy oraz różne mazie są zbiornikiem dla bakterii, a zioła są nieskuteczne i mogą uczulać. – Nie pal, nie pij alkoholu, kawy, leków oraz wszystkiego co rozrzedza krew. Wpływa to na naczynka oraz dopływ krwi do przekłucia co może utrudnić gojenie. Nikotyna ogółem bardzo negatywnie wpływa na organizm i może to wydłużyć okres gojenia 2x. – Wizyty w solarium trzeba wyeliminować na okres dwóch tygodni, baseny, sauny – 1,5 – 2 miesiące,a otwarte zbiorniki wodne – na 2 miesiące;

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami 🙂

PRZEKŁUCIE PĘPKA

Pamiętajcie, że dobra kondycja organizmu sprzyja poprawnemu gojeniu się przekłucia. Pij dużo wody, dbaj o zdrowie, staraj się dobrze odżywiać się oraz spać. Te proste wskazówki pomogą ciału szybciej zregenerować się. Do gojenia będziesz potrzebować: środek antyseptyczny oraz plastry/opatrunek. -Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas w studiu. Przemywaj przekłucie dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po obu stronach. Zaschniętą wydzielinę należy rozmoczyć i usunąć. Okres stosowania: 1-1,5 miesiąca. Środek antyseptyczny – odkaża oraz oczyszcza miejsce przekłucie od brudu, kurzu, bakterii, które mogą być na rękach lub na ubraniu/powietrzu. Po powrocie z ulicy 2-3 razy dziennie przemyj przekłucie po obu stronach środkiem antyseptycznym. Okres stosowania: 15-20 dni; W ciągu pierwszych 10 dób należy zaklejać przekłucie plastrem (również na noc), plaster wymieniamy 3-4 razy dziennie. W domu, o ile nic nie dotyka miejsca przekłucia, można nie stosować plastra. Jeśli występuje jakakolwiek reakcja na plaster, to można spać za każdym razem w czystej koszulce i minimalnie korzystać z plastra. Po 2-2,5 miesiąca przekłucie jest wstępnie wygojone. Na tym etapie można delikatnie wymieniać biżuterie albo samodzielnie przy pomocy tapera albo u piercera. Następnie następuje adaptacja ciała do przekłucia, po tym kolczyk będzie całkowicie wygojony.

Czego NIE robimy:

– Unikaj ubranie, które jest ciasne w pasie, spodni z wysokim stanem oraz innych rzeczy, które mogą “obcierać” okolice przekłucia. nie wpływa to korzystnie na gojenie; – Jeśli masz podrażnienie na plastry, to na noc można nie zaklejać śpiąc za każdym razem w czystej koszulce. – Staraj się nie poruszać kolczykiem. Przekręcanie lub bawienie się biżuterią komplikuje gojenie oraz narusza kanał przekłucia; – Nie korzystaj ze spirytusu, wody utlenionej, kremów i naparów ziołowych. Woda utleniona oraz spirytus mogą zostawić poparzenia na skórze. Kremy oraz różne mazie są zbiornikiem dla bakterii, a zioła są nieskuteczne i mogą uczulać. – Nie pal, nie pij alkoholu, kawy, leków oraz wszystkiego co rozrzedza krew. Wpływa to na naczynka oraz dopływ krwi do przekłucia co może utrudnić gojenie. Nikotyna ogółem bardzo negatywnie wpływa na organizm i może to wydłużyć okres gojenia 2x. – Wizyty w solarium trzeba wyeliminować na okres dwóch tygodni, baseny, sauny – 1,5 – 2 miesiące,a otwarte zbiorniki wodne – na 2 miesiące;

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami 🙂

PRZEKŁUCIE SUTKÓW

Pamiętajcie, że dobra kondycja organizmu sprzyja poprawnemu gojeniu się przekłucia. Pij dużo wody, dbaj o zdrowie, staraj się dobrze odżywiać się oraz spać. Te proste wskazówki pomogą ciału szybciej zregenerować się. Do gojenia będziesz potrzebować: środek antyseptyczny oraz plastry/opatrunek. (woda morska lub srebro koloidalne ) Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas w studiu. Roztwór solowy – sprzyja gojeniu, zmniejsza obrzęk oraz pomaga utrzymywać przekłucie w czystości; Przemywaj przekłucie dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po obu stronach. Zaschniętą wydzielinę należy rozmoczyć i usunąć. Okres stosowania: 1-1,5 miesiąca. Środek antyseptyczny – odkaża oraz oczyszcza miejsce przekłucie od brudu, kurzu, bakterii, które mogą być na rękach lub na ubraniu/powietrzu. Po powrocie z ulicy 2-3 razy dziennie przemyj przekłucie po obu stronach środkiem antyseptycznym. Okres stosowania: 15-20 dni; W ciągu pierwszych 10 dób należy zaklejać przekłucie plastrem (również na noc), plaster wymieniamy 3-4 razy dziennie. W domu, o ile nic nie dotyka miejsca przekłucia, można nie stosować plastra. Jeśli występuje jakakolwiek reakcja na plaster, to można spać za każdym razem w czystej koszulce i minimalnie korzystać z plastra. Po 2-6 miesiąca przekłucie jest wstępnie wygojone. Na tym etapie można delikatnie wymieniać sztangi albo samodzielnie przy pomocy tapera, albo u piercera. Pamiętaj, że jeśli wyciągniesz biżuterię na parę godzin, to kanał może się zwęzić do tego stopnia, że bez pomocy trudno będzie włożyć ją z powrotem. Jeśli masz zamiar nosić kółka, to zacznij od kółek o większej średnicy i po kolei przechodząc na mniejszą.

Czego NIE robimy:

– W ciągu pierwszego miesiąca unikaj oblegającej i obcisłej sportowej bielizny. Ze względu na nacisk może pogorszyć się krążenie co z kolei wpływa na czas gojenia. – Nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń, ale unikaj ćwiczeń, które mogą uszkodzić przekłucie. Rób regularne przerwy, aby do przekłucia nie dostawał się pot. – Kiedy nie korzystasz już plastra, to warto spać w czystych koszulkach przez miesiąc – półtorej; – Staraj się nie poruszać kolczykiem. Przekręcanie lub bawienie się biżuterią komplikuje gojenie oraz narusza kanał przekłucia; – Nie korzystaj ze spirytusu, wody utlenionej, kremów i naparów ziołowych. Woda utleniona oraz spirytus mogą zostawić poparzenia na skórze. Kremy oraz różne mazie są zbiornikiem dla bakterii, a zioła są nieskuteczne i mogą uczulać. – Nie pal, nie pij alkoholu, kawy, leków oraz wszystkiego co rozrzedza krew. Wpływa to na naczynka oraz dopływ krwi do przekłucia co może utrudnić gojenie. Nikotyna ogółem bardzo negatywnie wpływa na organizm i może to wydłużyć okres gojenia 2x – Wizyty w solarium trzeba wyeliminować na okres dwóch tygodni, baseny, sauny – 1,5 – 2 miesiące,a otwarte zbiorniki wodne – na 2 miesiące;

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami 🙂

PRZEKŁUCIE SKRZYDŁA NOS / NOSTRIL

Pamiętajcie, że dobra kondycja organizmu sprzyja poprawnemu gojeniu się przekłucia. Pij dużo wody, dbaj o zdrowie, staraj się dobrze odżywiać się oraz spać. Te proste wskazówki pomogą ciału szybciej zregenerować się. Do gojenia będziesz potrzebować: środek antyseptyczny. Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas w studiu. Przemywaj przekłucie dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po obu stronach. Zaschniętą wydzielinę należy rozmoczyć i usunąć. Okres stosowania: 1-1,5 miesiąca. Środek antyseptyczny – odkaża oraz oczyszcza miejsce przekłucie od brudu, kurzu, bakterii, które mogą być na rękach lub na ubraniu/powietrzu. Po powrocie z ulicy 2-3 razy dziennie przemyj przekłucie po obu stronach środkiem antyseptycznym. Okres stosowania: 15-20 dni; Po upływie 3-4 tygodni można, według życzenia, wymienić labret na krótszy, aby nie odstawał.

Czego NIE robimy:

– Staraj się nie poruszać kolczykiem. Przekręcanie lub bawienie się biżuterią komplikuje gojenie oraz narusza kanał przekłucia; – Nie korzystaj ze spirytusu, wody utlenionej, kremów i naparów ziołowych. Woda utleniona oraz spirytus mogą zostawić poparzenia na skórze. Kremy oraz różne mazie są zbiornikiem dla bakterii, a zioła są nieskuteczne i mogą uczulać. – Nie pal, nie pij alkoholu, kawy, leków oraz wszystkiego co rozrzedza krew. Wpływa to na naczynka oraz dopływ krwi do przekłucia co może utrudnić gojenie. Nikotyna ogółem bardzo negatywnie wpływa na organizm i może to wydłużyć okres gojenia 2x. – Wizyty w solarium trzeba wyeliminować na okres dwóch tygodni, baseny, sauny – 1,5 – 2 miesiące,a otwarte zbiorniki wodne – na 2 miesiące; – Żadne środki myjące, peelingi, perfumy, kremy, kosmetyki nie powinny trafiać do przekłucia. Może to doprowadzić do alergii i zapalenia lub “zapchają” przekłucie i zacznie się tam zbierać wydzielina.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami 🙂

SEPTUM

Pamiętajcie, że dobra kondycja organizmu sprzyja poprawnemu gojeniu się przekłucia. Pij dużo wody, dbaj o zdrowie, staraj się dobrze odżywiać się oraz spać. Te proste wskazówki pomogą ciału szybciej zregenerować się. Do gojenia będziesz potrzebować: środek antyseptyczny. Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas w studiu. Przemywaj przekłucie dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po obu stronach. Zaschniętą wydzielinę należy rozmoczyć i usunąć. Okres stosowania: 1-1,5 miesiąca. Środek antyseptyczny – odkaża oraz oczyszcza miejsce przekłucie od brudu, kurzu, bakterii, które mogą być na rękach lub na ubraniu/powietrzu. Po powrocie z ulicy 2-3 razy dziennie przemyj przekłucie po obu stronach środkiem antyseptycznym. Okres stosowania: 15-20 dni; Przekłucie jest wstępnie wygojone po upływie 1 miesiąca. Po tym czasie można wymienić kolczyk na jakiś inny. Biżuteria musi być wykonana z wysokiej jakości tytanu. Niepoprawne materiały mogą wywołać uczulenia (pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie) lub pigmentację, która jest nieodwracalnym procesem. Pamiętaj, że regularne nawet drobne, mechaniczne podrażnienia albo próby samodzielnej wymiany mogą spowodować dłuższe gojenie lub uszkodzenie przekłucia.

Czego NIE robimy:

– Staraj się nie poruszać kolczykiem. Przekręcanie lub bawienie się biżuterią komplikuje gojenie oraz narusza kanał przekłucia; – Nie korzystaj ze spirytusu, wody utlenionej, kremów i naparów ziołowych. Woda utleniona oraz spirytus mogą zostawić poparzenia na skórze. Kremy oraz różne mazie są zbiornikiem dla bakterii, a zioła są nieskuteczne i mogą uczulać. – Nie pal, nie pij alkoholu, kawy, leków oraz wszystkiego co rozrzedza krew. Wpływa to na naczynka oraz dopływ krwi do przekłucia co może utrudnić gojenie. Nikotyna ogółem bardzo negatywnie wpływa na organizm i może to wydłużyć okres gojenia 2x. – Wizyty w solarium trzeba wyeliminować na okres dwóch tygodni, baseny, sauny – 1,5 – 2 miesiące,a otwarte zbiorniki wodne – na 2 miesiące; – Żadne środki myjące, peelingi, perfumy, kremy, kosmetyki nie powinne trafiać do przekłucia. Może to doprowadzić do alergii i zapalenia lub “zapchają” przekłucie i zacznie się tam zbierać wydzielina.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami 🙂

SMILEY I PRZEKŁUCIE JĘZYKA

Pamiętajcie, że dobra kondycja organizmu sprzyja poprawnemu gojeniu się przekłucia. Pij dużo wody, dbaj o zdrowie, staraj się dobrze odżywiać się oraz spać. Te proste wskazówki pomogą ciału szybciej zregenerować się. Dla pełnego wygojenia potrzeba – płynu do płukania bez alkoholu i dodatku mięty. W składzie powinien być środek antyseptyczny/odkażający. Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas w studiu. Płyn do płukania – płynem należy płukać w ciągu około 30 sekund, aby odkazić przekłucie od środka. Stosować po jedzeniu oraz za każdym razem jak coś trafia do środka jamy ustnej (ale nie częściej jak 3-4 razy dziennie). Okres stosowania: 1 miesiąc. W trakcie pierwszych dni na miejscu przekłucia może pojawić się biały lub żółtawy nalot oraz obrzęk. Po upłynięciu 3 tygodni należy umówić się do piercera na wymianę sztangi na krótszą, aby nie przeszkadzała jeść, nie obijała się o zęby i nie psuła dziąsła oraz emalię.

Czego NIE robimy:

– Staraj się nie bawić się kolczykiem. Im mniej naruszasz miejsce przekłucia tym szybciej będzie się goić; – Nie korzystaj ze spirytusu, wody utlenionej, kremów i naparów ziołowych. Woda utleniona oraz spirytus mogą zostawić poparzenia na skórze. Kremy oraz różne mazie są zbiornikiem dla bakterii, a zioła są nieskuteczne i mogą uczulać. – Nie pal, nie pij alkoholu, kawy, leków oraz wszystkiego co rozrzedza krew. Wpływa to na naczynka oraz dopływ krwi do przekłucia co może utrudnić gojenie. Nikotyna ogółem bardzo negatywnie wpływa na organizm i może to wydłużyć okres gojenia 2x; – Nie wyciągaj kolczyka samodzielnie w ciągu pierwszych 2 miesięcy, ponieważ kanał zrasta się bardzo szybko i potem niezbędna będzie pomoc piercera; – Ogranicz twarde, słone, ostre i zbyt gorące jedzenie na okres 1-2 tygodni.

Mała rada:

– Jeśli jest duży obrzęk oraz ból możesz pić wodę z lodem. Zimny płyn pomoże zmniejszyć dyskomfort; – Im mniej rozmawiasz i bawisz się kolczykiem tym szybciej będzie goiło się twoje przekłucie; – Przed jedzeniem zdezynfekuj ręce przed jedzeniem. Zmniejsza to szansę na trafienie bakterii z jedzeniem do jamy ustnej.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się ze studiem lub osobą, która wykonała zabieg.

PRZEKŁUCIE BRWI ORAZ BRIDGE

Pamiętajcie, że dobra kondycja organizmu sprzyja poprawnemu gojeniu się przekłucia. Pij dużo wody, dbaj o zdrowie, staraj się dobrze odżywiać się oraz spać. Te proste wskazówki pomogą ciału szybciej zregenerować się. Do gojenia będziesz potrzebować: środek antyseptyczny. Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas w studiu. Roztwór solowy – sprzyja gojeniu, zmniejsza obrzęk oraz pomaga utrzymywać przekłucie w czystości; Przemywaj przekłucie dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po obu stronach. Zaschniętą wydzielinę należy rozmoczyć i usunąć. Okres stosowania: 1-1,5 miesiąca. Środek antyseptyczny – odkaża oraz oczyszcza miejsce przekłucie od brudu, kurzu, bakterii, które mogą być na rękach lub na ubraniu/powietrzu. Po powrocie z ulicy 2-3 razy dziennie przemyj przekłucie po obu stronach środkiem antyseptycznym. Okres stosowania: 15-20 dni; Po upływie 3-4 tygodni można, jak zejdzie obrzęk, można wymienić banan na krótszy, aby nie odstawał. Przekłucie brwi należy do powierzchniowych rodzajów piercingu i można go nazwać tymczasowym. Tylko przy dobrej i dokładnej pielęgnacji zostanie z tobą na długo.

Czego NIE robimy:

– Unikaj ubranie, które jest ciasne w pasie, spodni z wysokim stanem oraz innych rzeczy, które mogą “obcierać” okolice przekłucia. nie wpływa to korzystnie na gojenie; – Jeśli masz podrażnienie na plastry, to na noc można nie zaklejać śpiąc za każdym razem w czystej koszulce. – Staraj się nie poruszać kolczykiem. Przekręcanie lub bawienie się biżuterią komplikuje gojenie oraz narusza kanał przekłucia; – Nie korzystaj ze spirytusu, wody utlenionej, kremów i naparów ziołowych. Woda utleniona oraz spirytus mogą zostawić poparzenia na skórze. Kremy oraz różne mazie są zbiornikiem dla bakterii, a zioła są nieskuteczne i mogą uczulać.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami 🙂

MICRODERMALE I PRZEKŁUCIA POWIERZCHNIOWE

Pamiętajcie, że dobra kondycja organizmu sprzyja poprawnemu gojeniu się przekłucia. Pij dużo wody, dbaj o zdrowie, staraj się dobrze odżywiać się oraz spać. Te proste wskazówki pomogą ciału szybciej zregenerować się. Do gojenia będziesz potrzebować: roztwór solowy, środek antyseptyczny oraz plastry/opatrunek. Wszystkie niezbędne środki do gojenia możesz kupić u nas w studiu. Roztwór solowy – sprzyja gojeniu, zmniejsza obrzęk oraz pomaga utrzymywać przekłucie w czystości; Przemywaj przekłucie dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po obu stronach. Zaschniętą wydzielinę należy rozmoczyć i usunąć. Okres stosowania: 1-1,5 miesiąca. Środek antyseptyczny – odkaża oraz oczyszcza miejsce przekłucie od brudu, kurzu, bakterii, które mogą być na rękach lub na ubraniu/powietrzu. Po powrocie z ulicy 2-3 razy dziennie przemyj przekłucie po obu stronach środkiem antyseptycznym. Okres stosowania: 15-20 dni; W ciągu pierwszych 10 dób należy zaklejać przekłucie plastrem (również na noc), plaster wymieniamy 3-4 razy dziennie. Na noc oraz przed wejściem na dwór obowiązkowo zaklejaj dermala. W domu albo w pracy o ile nie ma ryzyka trafienia brudu lub kurzu miejsce przekłucia można nie zaklejać. Ważne jest utrzymanie tej okolicy w czystości.

Czego NIE robimy:

– Staraj się nie poruszać kolczykiem. Przekręcanie lub bawienie się biżuterią komplikuje gojenie oraz narusza kanał przekłucia; – Nie korzystaj ze spirytusu, wody utlenionej, kremów i naparów ziołowych. Woda utleniona oraz spirytus mogą zostawić poparzenia na skórze. Kremy oraz różne mazie są zbiornikiem dla bakterii, a zioła są nieskuteczne i mogą uczulać. – Nie pal, nie pij alkoholu, kawy, leków oraz wszystkiego co rozrzedza krew. Wpływa to na naczynka oraz dopływ krwi do przekłucia co może utrudnić gojenie. Nikotyna ogółem bardzo negatywnie wpływa na organizm i może to wydłużyć okres gojenia 2x. – Wizyty w solarium trzeba wyeliminować na okres dwóch tygodni, baseny, sauny – 1,5 – 2 miesiące,a otwarte zbiorniki wodne – na 2 miesiące; – Żadne środki myjące, peelingi, perfumy, kremy, kosmetyki nie powinny trafiać do przekłucia. Może to doprowadzić do zapalenia lub “zapchania się” przekłucia i zacznie się tam zbierać wydzielina.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami 🙂